Monday, February 26, 2024

बिदेशी भूमिमा बसेर पनि आफ्नो माटो बिर्सेका छैनौं – प्रकाश भाई मधेशिया

ताजा / भरखरै प्राप्त

प्रसूति गृहबाट शिशु चोरी : रिहा भए मनकुमारीका श्रीमान् र दिदी

 १३ फागुन  । गत शुक्रबार (फागुन ११ गते) बिहान थापाथलीस्थित परोपकार प्रसूति गृह तथा स्त्रीरोग अस्पतालको कम्पाउन्डबाट २६ दिनकी नाबालिका चोरिएको प्रकरणमा पक्राउ...

रौतहटमा लागु औषध गाँजा सहित एक जना पक्राउ

जितेन्द्र कुमार दास रौतहट, १३ फाल्गनु । रौतहट प्रहरीले लागु औषध गाँजा सहित एक जनालाई शनिबार दिउसो २ बजेको...

एक हजार दरको नक्कली नोटसहित दुई किशोर पक्राउ

काठमाडौँ । नक्कली जस्तो देखिने १ हजार दरको ६ थान नोटसहित २ जनालाई शनिबार साँझ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेहरूमा...

रौतहटमा जग्गाको बिषयमा कुटपिट हुँदा एक जनाको ज्यान मृत्यु

रौतहट, १३ फागुन ।  रौतहटमा जग्गाको बिषयमा दुई जनाबिच हात हालाहाल (कुटपिट) हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । रौतहटको दुर्गा भगवती...

आगामी वैशाख १५ मा दुई क्षेत्रमा उपनिर्वाचन

काठमाडौं, फागुन १३ । निर्वाचन आयोगले पूर्वसभामुख सुवास नेम्वाङको निधनपछि रिक्त भएको इलाम–२ मा आगामी वैशाख १५ गते उपनिर्वाचन गराउने भएको छ...

राकेश यादव

वैशाख २ रौतहट ___  नयाँ बर्ष २०८० तथा जुड़शीतलं पर्वको अवसरमा शनिवार रौतहट जिल्लाको सदरमुकाम गौरमा भेटघाट तथा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम संपन्न भएको छ । अमेरिकामा बस्दै आएका प्रकाश भाई मधेशियाले आयोजना गरेको शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रममा बरिष्ठ पत्रकार प्रभात कुमार झाले नेपालमा रहेका बेला मधेश आन्दोलनमा विधार्थी नेताको रुपमा अहम् भूमिका निर्वाह गरेका प्रकाश ले बिदेशी भूमिमा बसेर पनि आफ्नो स्वाभिमान ,पहिचानलाइ कायम राख्नु गौरव को कुरो भएको बताएका छन ।

अमेरिकामा बसेर मधेश र मधेशीको हकÞ अधिकार ,पहिचान को पक्षमा निरन्तर वकालत गर्नु सकारात्मक पक्ष रहेको उल्लेख गर्दै मधेश आन्दोलनबाट प्राप्त भएका उपलब्धिलाइ सस्थागत गर्नु मुख्य चुनौतिको विषय रहेकोले मधेशवादी दललाइ एक जुट भएर अघि बढ्नु पर्ने जोड़ दिए ।बैशाख १० मा बारा २ मा हुन गइरहेको निर्वाचनमा २ धारका राजनितिक देखापरिरहेको नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहटका पूर्व सभापति रविन्द्र प्रसाद साहले बताए ।

जनता समाजवादी पार्टी नेपालका राष्ट्रिय अध्यक्ष उपेन्द्र यादव लाइ अर्का मधेशवादी दलका रुपमा आएका सीके राउत नेतृत्वका पार्टी जनमत पार्टीले विरोध गर्नु औचित्य नरहेको टिपण्णी गरे । नेपाल पत्रकार महासंघ रौतहट शाखाका अध्यक्ष प्रेमचंद्र झा ले युवा नेता प्रकाश भाई मधेशियाको मधेशबाद चिन्तन युवा पीढ़ीका लागि प्रेरणा को रुपमा लीन सकिने बताएका छन । मधेश २०६२÷०६३ मा रौतहटमा विद्यार्थी नेतामा सराहनीय भूमिका निर्वाह गरेका प्रकाश ले अमेरिका गएपछि बेला बेलामा सहयोग गर्ने गरेको बताए ।

कोरेना कालमा संचारकर्मीहरुलाई सहयोग गरेका युवा नेता प्रकाश ले मधेश आन्दोलनमा सहादत प्राप्त गरेका शहीद परिवारलाइ बलिदानी दिवसको अवसरमा निजी स्रोतबाट सहयोग गर्दै आएको बताए । र वर्ष पछि नेपाल आफ्नो घर फर्केका प्रकाश भाई मधेशियाले जिल्लाका संचारकर्मीहरुलाई भेला गरेर मधेशवादी दल को अवस्था ,मधेशका मुद्दाको कार्यान्वयन प्रति चासो रहेका छन । मधेश आन्दोलनको बेला उठाएका एजेंडा सस्थागत गर्नलाइ उपेन्द्र यादवलाई सदन भित्र उपस्थति अनिवार्य भएकोले बारा २ का मतदाताले निर्वाचित गराउने विस्वास व्यक्त गरे ।

उनले उपेन्द्र यादव , राजेंद्र महतो ,डाक्टर सीके राउत जस्ता नेता निर्वाचित हुनु पर्ने आवश्यक भएको जिकिर गर्दै बारा २ मा उपनिर्वाचनमा जनमत पार्टीको भूमिका गतिविधि देख्दा डाक्टर राउत प्रति नकारात्मक टिप्पणी गर्नु पर्ने इच्छा भई रहेको बताए । भर्खर राजनितिकमा आएका राउत ले मधेशवादी नेताको विरोध गर्नु अराजनीतिक संस्कार देखाएको टिपण्णी गरे । संघीयता , पहिचान ,सस्थागत गराउन संघर्षको आवशयक रहेकोले साशक बर्गले विभेदको राजनितिक गरेर मधेश लाइ कमजोर पर्ने सड़यंत्रण गरिरहेकोले मधेशी ,दलित , मुस्लिम , जनजाति .आदिवासीलाइ सचेत हुनु पर्ने समय रहेको जनाए ।

लोकप्रिय

अस्पताल सार्न पाइदैन भन्दै स्थानीयले गरे नगरपालिका घेराउ

रौतहट, २४ साउन । आधारभूत अस्पताल सार्न पाइदैन, यथास्थानमा बन्नु पर्ने माग राख्दै मंगलवार वृन्दावन नगरपालिकाको कार्यालयलाई स्थानीय बासिन्दाहरुले २ घण्टा सम्म...

मेरो क्षेत्रबासिले मलाई फेरि अपार बहुमतले जिताउछन् -पुर्व मन्त्री प्रभु साह

त्यतिमात्र नभै पुरै क्षेत्रभरी निसुल्क ग्यांस सिलिन्डर चुल्हो बितरण,प्रत्येक बिधालयमा छात्रालाई निशुल्क साईकल बितरण,जेहेन्दार छात्रालाई निसुल्क ल्यापटप समेत बितरण गरेको बताए ।...

आइबिए बिधालयकी जेसिका साह बनिन उत्कृष्ट वक्ता

रौतहट, २८ भदौ । रौतहट सदरमुकाम गौर स्तिथ राइस मिल को सभा हलमा एस आर एच मिडिया नेपाल को आयोजनामा अन्तर बिध्यालय...

Related Articles

प्रसूति गृहबाट शिशु चोरी : रिहा भए मनकुमारीका श्रीमान् र दिदी

 १३ फागुन  । गत शुक्रबार (फागुन ११ गते) बिहान थापाथलीस्थित परोपकार प्रसूति गृह तथा स्त्रीरोग अस्पतालको कम्पाउन्डबाट २६ दिनकी नाबालिका चोरिएको प्रकरणमा पक्राउ...

रौतहटमा लागु औषध गाँजा सहित एक जना पक्राउ

जितेन्द्र कुमार दास रौतहट, १३ फाल्गनु । रौतहट प्रहरीले लागु औषध गाँजा सहित एक जनालाई शनिबार दिउसो २ बजेको...

एक हजार दरको नक्कली नोटसहित दुई किशोर पक्राउ

काठमाडौँ । नक्कली जस्तो देखिने १ हजार दरको ६ थान नोटसहित २ जनालाई शनिबार साँझ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेहरूमा...